Поводом 60 година књижевног рада и 50 година од објављивања прве књиге, гост Народне библиотеке „Бранко Радичевић“ био je прозни писац и пјесник Јовица Ђурђић.

Прилику да се упознају и разговарају са аутором многобројних књига поезије и прозе за дјецу имали су ученици основне школе „ НиколаТесла“ из Дервенте, ОШ „ ТодорДокић“ из Календероваца и ОШ „ Ђорђо Панзаловић“ из Осиње. Исти дан у библиотеци је одржано књижевно вечеза одрасле. Током вечери писац се присјетио своје младости и својих књижевних почетака који су везани за Дервенту.

„Емотивно сам везан за Дервенту, ту сам провео најљепше године дјетињства, завршио средњу школу, годину дана радио хонорарно у Дервентском листу, а послије тогасам отишаоу армију и да студирам у Ријеку“, рекао је Јовица Ђурђић.