Књижевно вече и дружење са познатом србијанском новинарком и једном од најчитанијих ауторки на овим просторима Весном Дедић одржано је у галеријском простору Народне библиотеке „Бранко Радичевић“.

Током вечери Весна Дедић је говорила о својим књигама, свом животу, али и послу којим се бави дуги низ година. Осврћући се на тему љубави која је најзаступљенија у дјелима које пише, ауторка је истакла да љубав никада неће нестати и да она постоји у сваком човјеку.

Њен најновији роман „Само је тебе вредело срести“који гради трилогију са романима „Изгубила сам себе“ и „Само је тебе вредело срести“ обиљежио је љето 2023, а говори о жени, њеним страховима, пропустима и одрицању.Многобројна публика уживала је у пријатном разговору са ауторком омиљених романа која је својим обожаваоцима открила тајну гдје проналази инспирацију за своја дјела која су углавном на врховима топ-листа најчитанијих књига.

Весна Дедић је ауторка и водитељка емисије „Балканском улицом“. Дипломирала је општу књижевност и теорију књижености на Филолошком факултету у Београду. До сада је објавила 16 романа, а вечерас је по трећи пут гост Народне библиотеке „Бранко Радичевић“.