Изложба „ Звонари слободе“ о животу Светог владике Николаја Велимировица и научника Михаила Пупина представљена је дервентској публици У Народној библиотеци „Бранко Радичевић“.

На изложби су приказани панои са фотографијама и писаним документима о раду и дјелу владике Николаја и Михаила Пупина, као и људи који су помагали и утицали на њихов рад.
Коаутор изложбе „Звонари слободе“ Бранислав Станковић је рекао да је изложба посвећена двојици истакнутих личноти наше историје, владики Николају Велимировићу и научнику Михаилу Пупину те да је посебно значајна јер говори о мање познатим сегментимау њиховом националном раду.
Изложбу аутора Александре Нинкоовић Ташић и Бранислава Станковића отворила је директорица Народне библиотеке „Бранко Радичевић“.