Изложба ручних радова са мотивима дервентског веза под називом „ Вриједне женске руке чувају традицију од заборава“ отворена је вечерас у Народној библиотеци “ Бранко Радичевић“.

Изложбу је отворила директорица Народне библиотеке „ Бранко Радичевић“ Мирјана Плиснић која је нагласила да библиотека и Удружење жена Дервента имају одличну вишегодишњу сарадњу те да је ова изложба плод радионица веза, шивања и плетења које су се у библиотеци одржавале у протекле три године.

Изложба чији је циљ чување традиције од заборава и презентација ручних радова млађим генерацијама постављена је у склопу Етнолошке поставке Завичајне збирке Народне библиотеке „ Бранко Радичевић“, а посјетиоци је могу погледати и током сљедеће седмице сваким радним даном од 7.30 до 15.30 часова.